admin

About admin

This author has not yet filled in any details.
So far admin has created 79 blog entries.

Дээд боловсрол шинэчлэл 2016

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам, Дээд боловсролын шинэчлэлийн төсөлөөс ЭШХ, Сургалт, Үзэсгэлэн зохион байгуулагдах нэгдсэн арга хэмжээ 2016 оны 12-р сарын 22, 23-ны өдрүүдэд ШУТИС дээр болно.

 

Отгонтэнгэр их сургууль нэмэлт элсэлтээ авч эхэллээ

БОЛОВСРОЛЫН ШИНЭЧЛЭЛД ТАВТАЙ МОРИЛ

 

2016-2017 онб хичээлийн жилд БИЗНЕСИЙН УДИРДЛАГА хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

БИЗНЕСИЙН УДИРДЛАГА

1
Оюунгэрэл
Гэрэлзул

2
Баярсайхан
Бямбажав

3
Цэцэгмаа
Цэрэнбат

4
Жагваралдорж
Амаржаргал

5
Баярдэмбэрэл
Алтанбагана

6
Сүхбаатар
Ариунбулаг

7
Батбаяр
Сүхбат

8
Дашдорж
Түвшинтөгөлдөр

9
Доржсүрэн
Хишиг-Ундрал

10
Ганцогт
Энхжин

11
Жамъяансүрэн
Оюунгэрэл

12
Лхагвабадрах
Саранчимэг

13
Мягмар
Мөнхжин

14
Батбаяр
Мөнхтуяа

15
Гансүх
Гантуяа

16
Идэр
Бүжинлхам

17
Жаргалмаа
Золбоо

18
Дондовдорж
Сарангуа

19
Туул
Намуун

20
Баатар
Энхтөгс

21
Мөнхжаргал
Бат-Эрдэнэ

22
Ганболд
Анхчимэг

23
Батсайхан
Баясал

24
Эрдэнэ-Очир
Туул

25
Гэрэлмаа
Анужин

26
Ганцолмон
Амартүвшин

27
Сосорбарам
Мягмарнаран

28
Ганболд
СайхаЛ

29
Ганзориг
Мөнхсайхан

30
Бальдар
Тэмүүлэн

31
Энххөлөг
Мөнхтуяа

32
Нарантунгалаг
Чанцалдулам

33
Эрдэнэочир
Баасанцэрэн

34
Цэрэндорж
Дуламсүрэн

35
Баатаржав
Батэрдэнэ

36
Амаржаргал
Баяртулга

37
Энхамгалан
Бүжидмаа

38
Хүрэлчулуун
ЦЭНГҮҮН

39
Мөнхжаргал
ОЮУН-ЭРДЭНЭ

40
Ганбат
ИХБАЯР

41
Машбат
МИШЭЭЛ

42
Батбаяр
НОМИН

43
Пүрэвдорж
ОДГЭРЭЛ

44
Бат-Эрдэнэ
НОМИН

45
Байгалмаа
НЯМЛХАГВА

46
Мөнхболд
ОТГОНБААТАР

47
Баянмөнх
ОЮУНСУВД

48
Алтанбаяр
САРАНЧИМЭГ

49
Наул
БАХЫТ

50
Намнан
ТЭМҮҮЖИН

51
Батсүх
БИЛГҮҮН

52
Октябрь
ДӨЛГӨӨН

53
Занабазар
ДУЛАМСҮРЭН

54
Балгансүрэн
УРАНЧИМЭГ

55
Эрдэнэбат
НАМУУНАА

56
Төмөрбаатар
ХАНГЭРЭЛ

57
Цэрэндорж
МӨНХСАЙХАН

58
Жагдаг
БОЛДБААТАР

59
Нарангэрэл
МӨНГӨНЦЭЦЭГ

60
Дорждэрэм
БАЙГАЛМАА

2016-2017 оны хичээлийн жилд САНХҮҮ, БАНК хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

САНХҮҮ, БАНК

1
Энхболд
ЭНХХУЯГ

2
Батсүх
БАТЧИМЭГ

3
Гансүх
СҮХБАТ

4
Гансүх
БАТБАЯР

5
Батсүх
ГАНСУВД

6
Буян-Очир
ТЭССАЙХАН

7
Мөнхцацрал
ДЭЛГЭРЖАРГАЛ

8
Батмэнд
ОЧИРБАЯР

9
Содовсүрэн
ЖАРГАЛМАА

10
Жимбүүр
АНХЦЭЦЭГ

11
Сарангэрэл
ЛХАГВАРЭНЦЭН

12
Очирхүү
ХҮДЭРБАТ

13
Тайван
ШИНЭХҮҮ

14
Гансүх
УРАНГҮНЖ

15
Өсөхбаяр
БАВУУГАРЬД

16
Ганбат
БҮҮВЭЙ

17
Отгонжигжид
ДАШЦЭРМАА

18
Сэргэлэн
ДӨЛГӨӨН

19
Орсоо
НАРАНЦАЦРАЛ

20
Амарсайхан
УЛАМБАЯР

21
Лхагвасүрэн
БАЯРМАА

22
Гадъяана
БОЛОРЦЭЦЭГ

23
Марат
БУРМАА

24
Монхоорой
МӨНХЖАРГАЛ

25
Отгон
УРАНЧИМЭГ

26
Зоригт
МӨНХЗАЯА

27
Цасхүү
АНГИРМАА

28
Цэрэндорж
АРИУНЗАЯА

29
Батсайхан
БАЯРЦЭЦЭГ

30
Энхзул
БАРСБОЛД

31
Нэрдорж
БОЛОРОО

32
Цэрэн
ХҮДЭР

33
Туяацацрал
БАТ-ӨЛЗИЙ

34
Лхагвасүрэн
АЗЗАЯА

35
Дашжав
АРИУНЗАЯА

36
Түмэнбаяр
БОЛОРТУЯА

37
Төмөртогоо
БЯМБАСҮРЭН

38
Амарцэнгэл
Мөнхнаран

39
Оюунчимэг
Сарангоо

40
Бавуу
Энхжаргал

41
Энхбаяр
ХОНГОРЗУЛ

42
Энхтөр
ТӨРМАНДАХ

43
Самбуу
САЙХАНЦЭЦЭГ

44
Буянжаргал
ТУНГАЛАГ

45
Дашдаваа
ХҮРЭЛЧУЛУУН

2016-2017 оны хичээлийн жилд НЯГТЛАН БОДОХ БҮРТГЭЛ хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

НЯГТЛАН БОДОХ БҮРТГЭЛ

1
Бямбабал
ОЮУНСУВД

2
Мөнхбат
Оюун-Эрдэнэ

3
Нямдорж
НЯМСАНЧИР

4
Төмөрбаатар
МӨНГӨНЦЭЦЭГ

5
Эрдэнэбат
ТӨРБАТ

6
Болдбаяр
ГАН-ЭРДЭНЭ

7
Даваа
ОТГОНЗУЛ

8
Баяраа
ОТГОНЦЭЦЭГ

9
Энхбаатар
ИЧИНХОРЛОО

10
Энхмандал
ҮҮРИЙНТУЯА

11
Мөнхбаяр
АЗБАЯР

12
Цэрэнбанди
ДОЛГОРСҮРЭН

13
Баатархүү
БАЯРМАА

14
Нямдорж
ДАВАА-ОЧИР

15
Наранчулуун
АМГАЛАНЖАРГАЛ

16
Цогтсайхан
ЦОГ-ЭРДЭНЭ

17
Амаржаргал
ПҮРЭВЖАРГАЛ

18
Ууганбаяр
ЦОЛМОН

19
Равдан
ГАНБИЛЭГ

20
Мягмарсүрэн
ДӨЛГӨӨН

21
Эрдэмбилэг
ХУЛАН

22
Бальдар
Тэмүүлэн

23
Эрдэнэтогтох
Ганзул

24
Оюунцэцэг
Болор-Эрдэнэ

25
Энхтайван
Энхжин

26
Хүрлээ
ОЮУНБОЛД

27
Гантөмөр
ШИНЭ-ОД

28
Дамдинсүрэн
МӨНХБАЯР

29
Магсаржав
ОЧИР

30
Цэнд-Аюуш
СОЁЛ-ЭРДЭНЭ

31
Болдоо
ЭНХМӨРӨН

32
Сонинбат
БИЛГҮҮН

33
Отгонбаяр
ЭНХТУЯА

34
Батзориг
АНУ

35
Мөнхчимэг
АЛТАНБОЛОР

36
Баярмөнх
МӨНХИРЭЭДҮЙ

37
Энхболд
МӨНХЧИМЭГ

38
Цэцгээ
БАЯРБАТ

39
Энхболд
САЙХАНЦЭЦЭГ

40
Батбаяр
СЭЛЭНГЭ

41
Нэмэхбаяр
НАРАНБАЯР

42
Мягмарбаатар
НОМИН-ЭРДЭНЭ

43
Идэрхүү
БААТАР

44
Сэргэлэн
ТЭМҮҮЛЭН

45
Наранцогт
ЭРДЭНЭБУЛГАН

2016-2017 оны хичээлийн жилд БСӨНБ /БАГШ СУРГУУЛИЙН ӨМНӨХ НАСНЫ БОЛОВСРОЛ/ хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

БСӨНБ /БАГШ СУРГУУЛИЙН ӨМНӨХ НАСНЫ БОЛОВСРОЛ/

1
Очирбат
Нямсүрэн

2
Баянмөнх
Буянтогтох

3
Энхтүвшин
Цэцэнхүү

4
Нямдэлэг
Туул

5
Оюунчимэг
Сүнжидмаа

6
Сумъяасүрэн
Намдаг

7
Мягмаржав
Аззаяа

8
Бадамлянхуа
Улаанаа

9
Гэрэл
Энхтунгалаг

10
Бямбадорж
Хосцэцэг

11
Батцэнгэл
Ганцэцэг

12
Самбаллүндэв
Насанхорол

13
Бямбацэрэн
Энхбилгүүн

14
Алтангэрэл
Оюунболор

15
Төмөрхуяг
Нархажид

16
Цагаанзандан
Уранбилэг

17
Сувдаа
Хишигдэлгэр

18
Мөнхжаргал
Энхцэцэг

19
Батсайхан
Энхзул

20
Мягмаржав
Номиндэлгэр

21
Батцогт
Батхад

22
Даваажаргал
Отгонцэцэг

23
Энхням
Долгормаа

24
Энхтөр
ДЭЛГЭРМАА

25
Пунцагноров
МЯГМАРСҮРЭН

26
Чинбат
БУДБАЯР

27
Мөнхжаргал
ОЮУН-ЭРДЭНЭ

28
Батбаатар
БИЛЭГМАА

29
Доржготов
ЗАГД

30
Баяраа
ЭНХЖИН

31
Цээгээ
САРУУЛ

32
Баттулга
ОНОН

33
Батнасан
БЯМБАСҮРЭН

34
Мангал
ЛАНТУУ

35
Батхуяг
ОТГОНБААТАР

36
Ганга
БИЛГҮҮН

37
Лхасүрэн
БАТЗАЯА

38
Мөнхжаргал
ЦЭНД

39
Сайнбаяр
БИНДЭРЪЯА

40
Одгэрэл
ЦЭНДМАА

41
Сүхээ
БЭЛГҮТЭЙ

42
Одгэрэл
СЭНДМАА

43
Саранбаатар
СОЛОНГО

44
Баасандорж
УЯНГА

45
Дээшлэх
АРИУНЗАЯА

2016-2017 оны хичээлийн жилд СЭТГҮҮЛ ЗҮЙ хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

СЭТГҮҮЛ ЗҮЙ

1
Туяа
Номин

2
Эрдэнэ
Мөнх-Отгон

3
Оюунбилэг
Есүхэй

4
Банзрагч
Гарамбазар

5
Говийлханаасүрэн
Пүрэвдаш

6
Батмөнх
Мөнхцэлмэг

7
Батсайхан
Сайнжаргал

8
Гансүх
Идэрхишиг

9
Нямтогтох
Мэргэн

10
Цэцэгмаа
Билгүүн

11
Батсүх
Цэнгэл

12
Батбаатар
Амарзаяа

13
Энхболд
Чанцалдулам

14
Батбилэг
Ойдовгарав

15
Чинбат
Доржзодов

16
Очирбат
Дэлгэржаргал

17
Бэвлэй
БҮЖИНЛХАМ

18
Энхболд
ГАНБАЯР

19
Навчаа
НОМИН

20
Нэрдорж
БОЛОРОО

21
Отгонбаяр
ХОНГОРЗУЛ

22
Батбаяр
САНЧИРБАТ

23
Эрдэнэбаяр
СҮХБОЛД

24
Жаргалсайхан
ТАМИР

25
Батхуяг
АРИУНЗАЯА

26
Пүрэвням
ХАСАГБААТАР

27
Ганболд
ДАШДУЛАМ

28
Хүрлээ
ОЮУНБОЛД

29
Гантөмөр
ШИНЭ-ОД

30
Дамдинсүрэн
МӨНХБАЯР

2016-2017 оны хичээлийн жилд ГАДААД ХЭЛНИЙ ОРЧУУЛГА /ХЯТАД/ хөтөлбөрөөр элсэгчдийн нэрс

ГАДААД ХЭЛНИЙ ОРЧУУЛГА /ХЯТАД/

1
Чойбаатар
ЭРДЭНЭЦАЦРАЛ

2
Эрдэнэбат
Ганзориг

3
Галтсайхан
Намуун

4
Бадамлянхуа
Отгонцэцэг

5
Ганзоригт
Нандинцэцэг

6
Пүрэвдорж
Азжаргал

7
Хүрэлбаатар
Дэлгэрмаа

8
Намдаг
Наранмөнх

9
Алтанцэцэг
Эрдэнэсувд

10
Насантогтох
Нэргүйтунгалаг

11
Буянжаргал
Хонгорзул

12
Золзаяа
Минжбулган

13
Батсүх
Цэнгэл

14
Баасанцэнд
Номин

15
Очир
Эрхэмбаяр

16
Батмөнх
АЗЗАЯА

17
Эрдэнэбаатар
ДЭЖИДМАА

18
Нямсүрэн
ТУНГАЛАГ

19
Отгонбаяр
ПҮРЭВСҮРЭН

20
Цогтбаатар
ГЭРЭЛМАА

21
Эрдэнэ-Очир
Дугарсүрэн

22
Энхбаатар
Болортуяа

23
Олзвой
Энхсүрэн

24
Баярсайхан
Пүрэвсүрэн

25
Буянбаатар
МАРАЛМАА

26
Тунгалагтамир
ГЭРЭЛ

27
Хүрлээ
Оюунгэрэл

28
Лхамсүрэн
БААСАНХҮҮ

29
Наваантогмид
БЯМБАЦОГТ

30
Энхням
Долгормаа

2016-2017 оны хичээлийн жилд Багш, гадаад хэлний боловсрол /АНГЛИ/ элсэгчдийн нэрс

Багш, гадаад хэлний боловсрол /АНГЛИ/

1
Лхагвасүрэн
Содгэрэл

2
Эрдэнэболд
Халиун

3
Санждорж
Уртнасан

4
Гэсэрбаатар
Оюундарь

5
Баясгалан
Намуун

6
Баасанцэрэн
Баярцэнгэл

7
Сүрэнхорлоо
Оджаргал

8
Ганбат
Хонгорзул

9
Ганчимэг
Пүрэвгоо

10
Батсүх
Цэнгэл

11
Эрдэнэчулуун
Маралгуа

12
Пагам
БАТМӨНХ

13
Уянгамаа
ДЭЛГЭРЦЭЦЭГ

14
Төрбат
ДОРЖ

15
Очирбал
БАЯРХҮҮ

16
Алтантулга
ЗОЛБАЯР

17
Баярхүү
НОМИН

18
Ганболд
ТАМИР

19
Энхцогт
ХОС-ЭРДЭНЭ

20
Баярсайхан
САРАНЗУЛ

21
Базар
МӨНХТУУЛ

22
Батбаяр
ДӨЛГӨӨН

23
Ганбат
МӨНГӨНЧИМЭГ

24
Ганбаатар
Ганцэцэг

25
Нанжид
МӨНХ

26
Содгэрэл
ОЮУНГЭРЭЛ

27
Нармандах
ХИШИГЖАРГАЛ

28
Болдбаатар
БОЛОРМАА

27
Батзориг
Баярцэцэг

28
Арвис
ДАШДОНДОВ

29
Эрдэнэбаатар
УРАНГОО

30
Батсайхан
БАДАМХАНД

2016-2017 оны хичээлийн жилд Эрх зүйн хөтөлбөрөөр элсэн суралцагчдын нэрс

ЭРХ ЗҮЙ

1
Цэгмид
Намуун

2
Энхтөр
Хилчинбаатар

3
Өсөхгэрэл
Цэрэнпунцаг

4
Тууханжин
Анужин

5
Болдоо
Ганчимэг

6
Мөнхбаатар
Анхзаяа

7
Одонтуяа
Одонхүү

8
Доржготов
Лхагвадэмбэрэл

9
Нямдорж
Булгантамир

10
Батсайхан
Мичидмаа

11
Мандахцэцэг
Төрмөнх

12
Ганбат
Алтангэрэл

13
Батбямба
Төгөлдөр

14
Батсүх
Анужин

15
Жаргалбаяр
Ануужин

16
Ганхуяг
Ган-Эрдэнэ

17
Дамжиндорж
Доржсүрэн

18
Сүхбаатар
Гэгээнжаргал

19
Бат-Ирээдүй
Цэндсүрэн

20
Энхтайван
Цогбаяр

21
Сүхбаатар
Булгантамир

22
Лхагвасүрэн
Сарантуяа

23
Ганболд
Бямбажаргал

24
Бат-Өлзий
Бямбадорж

25
Пүрэвжал
Ариунжаргал

26
Сайнбаяр
Амартүвшин

27
Бямбабаяр
Мөнхзул

28
Мөнхтөгс
Тэмүүлэн

29
Энхболд
Ариунзаяа

30
Ганбаатар
Хандмаа

31
Төмөрбаатар
Жадамба

32
Долгор
Цэдэвсүрэн

33
Эрдэнэбаатар
Мөнгөнтариа

34
Цогтбаатар
Саранцогт

35
Оюун
Мөнх-Очир

36
Бямбасүрэн
Энхмишээл

37
Дагвадорж
Мөнхбаатар

38
Төмөрсүх
Анужин

39
Бат-Өлзий
Мөнхмандах

40
Ганхуяг
Биндэръяа

41
Өлзийбал
Цэцэглэн

42
Нэргүй
Батдорж

43
Баярхүү
Халиунаа

44
Энхцэцэг
Мөнхцэцэг

45
Оюунцэцэг
Билигзаяа

46
Пүрэвсүрэн
Алтангэрэл

47
Пүрэвдорж
Дэлгэрбаяр

48
Эрдэнэбат
Халиун

49
Баярмагнай
Мичидмаа

50
Мөнгөнтуяа
Билгүүн

51
Тулга
Чимэд

52
Баянбаатар
Батцэцэг

53
Одонтунгалаг
Эрдэнэтунгалаг

54
Даваасүрэн
Өсөхбаяр

55
Эрдэнэцогт
Ариунхүслэн

56
Батаа
Уранзаяа

57
Жаргалсайхан
Туул

58
Оюунхорлоо
Амаржаргал

59
Пүрэвсамбуу
Мядагмаа

60
Алтансүх
Алтаншагай

61
Баярдаваа
Оюунтунгалаг

62
Тулга
Хонгорзул

63
Батцэрэн
Тэлмэнбаяр

64
Баярсайхан
Эрдэнэбаяр

65
Баатаржав
Наранчимэг

66
Мөнхбат
Номин

67
Давааням
Хандармаа

68
Уламбаяр
Лхагважаргал

69
Баярбат
Мөнххүслэн

70
Зина
Амартүвшин

71
Мөнхдэлгэр
Тэмүүжин

72
Ганхуяг
Чинбат

73
Чинбат
Ганбат

74
Мөнхбаатар
Оюунбаатар

75
Баасанхүү
Мөнх-Од

76
Болорчимэг
Содбаяр

77
Алтансүх
Эрдэнэ-Оюун

78
Ганбаатар
Биндэръяа

79
Отгонбаатар
Зулгэрэл

80
Бямбажав
Пүрэв-Очир

81
Батбаяр
Баяржаргал

82
Батсуурь
Түвшинтөр

83
Баатаржав
Гантогтох

84
Тамир
Анужин

85
Гантулга
Бүрэн

86
Гомборагчаа
Амартүвшин

87
Мөнхбаатар
Наранцэцэг

88
Мөнхтулга
Баттулга

89
Баттөр
Бат-Оргил

90
Тамир
Ариунболд

91
Болдгэрэл
Эрхбилэг

92
Ганбаатар
Болор

93
Хатанбаатар
Билэгт

94
Батэрдэнэ
Анужин

95
Наранболд
Тэмүүлэн

96
Цогтбаяр
Алтансувд

97
Амгалан
Хулангоо

98
Төмөрбаатар
Уянга

99
Чингис
Болорэрдэнэ

100
Дэмбэрэлмаа
Мөнхдэлгэр

101
Алтанбагана
Номин

102
Цэенрэгзэн
Бишрэлт

103
Нямжав
Энхзаяа

104
Дагвасүмбэр
Болорчимэг

105
Баярсайхан
Золбаяр

106
Владимир
Батяруу

107
Эрхэмбаяр
Даариймаа

108
Дарьсүрэн
Болорэрдэнэ

109
Лувсанпунцаг
Одгэрэл

110
Баяржаргал
Чинзориг

111
Ганболд
Заяат

112
Цэрэндагва
Сэрээтэр

113
Батмэнд
Цэрэнханд

114
Отгонбаатар
Билгүүн

115
Нэргүй
Анужин

116
Баасанцэнд
Номин

117
Тунгалаг
Бишрэлт

118
Эрдэнэ-очир
Баатарбилэг

119
Булгантамир
Хангай

120
Болд
Амарзаяа

121
Энхбаяр
Гуамарал

122
Цэдэндаш
Ишинноров

123
Бальдар
Тэмүүлэн

124
Эрдэнэцогт
Хувьтөгөлдөр

125
Батхолбоо
Түмэнзул

126
Нямдаш
Ангирмаа

127
Гантулга
Эрдэнэтулга

128
Лхагвадорж
Даваадорж

129
Ундармаа
Хонгорзул

130
Баттулга
Очирбат

131
Батбилэг
Тэмүүлэн

132
Цэрэндорж
Дуламсүрэн

133
Одонхүү
Баторгил

134
Мөнхбат
Өнөбат

135
Бумнасан
Эрхэс

136
Жаргалсайхан
Баасансүрэн

137
Амарсайхан
Ганбаатар

138
Эрдэнэжаргал
Санжид

139
Гантөмөр
Гончигсумлаа

140
Гомбодорж
Анударь

141
Очиржанцан
Доржзодов

 142
Цэрэнбат
Мөнгөнтуяа

143
Баттулга
Мягмарсүрэн

144
Одонбаатар
Мөнхдэлгэр

145
Батэрдэнэ
Анужин

146
Отгонбаатар
Анхзаяа

147
Хатанбаатар
Билэгт

148
Өлзийтөгс
Алтай

149
Баярбаатар
Нандинцэцэг

150
Дагдансүрэн
Нямсүрэн

151
Анхбаяр
Нэмүүлэн